Het BK jeugd dat doorging in Brugge was een groot succes voor onze club. Drie van onze jeugdspelers hadden zich reeds vorige week kunnen bewijzen dat ze in hun leeftijds en gewichtscategorie bij de beste 8 judoka’s van Belgie behoren. Maar vandaag werd daar nog een schepje bovenop gedaan. Deny mocht de spits afbijten in de -38 kg tegen de nummer 1 van de Waalse judofederatie. Deny domineerde en met mooi rechtstaande en grondwerk won Deny deze kamp. In de halve finale zag het er eveneens naar uit dat Deny de kamp ging winnen doordat hij zijn tegenstander reeds 3 strafpunten had aangesmeerd. Maar op dit niveau moet de aandacht continu 100 % zijn. Deny maakte de laatste 10 seconden een inschattingsfout en kwam in een houdgreep terecht. Na het verbijten van deze pijnlijke nederlaag kon Deny zich echter weer oppeppen en won hij zijn kamp voor de derde plaats met een shido verschil. Misschien niet het verwachte resultaat voor de favoriet van de reeks maar als 1ste jaars kadet meer dan behoorlijk. Jef was de tweede kamper van onze club. Ditmaal aan de andere kant van het gewichtspectrum in de + 66 kg. In zijn eerste kamp kwam Jef aanvankelijk een waza ari achter. Dit was echter genoeg om hem wakker te schudden en de kamp te winnen met een drop seio nage. In de halve finale liep het echter mis en kon Jef door zijn gehavende schouder te weinig kracht ontwikkelen om het pleit te winnen. De mentale tik van de nederlaag was iets te groot en in de kamp voor de derde plaats kon Jef niet meer de broodnodige energie opbrengen om deze kamp tot een goed einde te brengen. Ondanks zijn blessures van de laatste twee jaar toch een prestatie om trots op te zijn. Tenslotte was het de beurt aan Roman in de -34kg. De eerste kamp werd vlot gewonnen. In de halve finale kwam Roman uit tegen de Vlaamse kampioen Robbe en was het dus geen gesneden koek om te winnen. Uiteindelijk werd in de slot minuut een waza ari gescoord en mocht Roman in de finale vechten. Hier kwam Roman uit tegen de regerend Nederlands kampioen. Roman vocht dapper maar moest uiteindelijk toch zijn meerdere erkennen. Maar met zilver is Roman toch maar Vice Belgisch kampioen 2015. Van mijn kant kan ik enkel maar zeggen dat het trainerskorps van JC Gent-Drongen fier is op al zijn judoka’s die tijdens deze jeugdkampioenschappen het beste van zichzelf hebben gegeven. Meer kan je als trainer en als judoka van jezelf niet verwachten. Een dikke proficiat!